Košarica

Složení

Doplněk stravy Elite Shilajit obsahuje přírodní minerální pryskyřici shilajit čištěnou podle přísných organických standardů. Čištěná pryskyřice shilajit obsahuje více než 80 prospěšných živin, které jsou vyžadovány pro optimální funkci lidského těla. V přírodě neexistuje látka, která by byla bohatší na obsah živin a materiálů než shilajit.

Složení

Výživové hodnoty

Jedna dávka
0,3g
Počet dávek v produktu
100
Množství v jedné dávce
Kalorie15
Tuky0
Sacharidy0
Bílkoviny0
Cholesterol0
Složení %
Kyselina fulvová
60%
Kyselina huminová
12%
Vápník4%
Mangan3%
Selen1%
Hořčík3%
Draslík
1%
Železo6%
Shilajit

8 klíčových složek

Kyselina fulvová

Kyselina fulvová je silný antioxidant. Bylo prokázáno, že stimuluje aktivitu mozku a zpomaluje hromadění proteinů tau, které stojí za vznikem nebo vývojem Alzheimerovy choroby. Jedná se o nejsilnější přírodní elektrolyt a má protizánětlivé účinky. Kyselina fulvová na sebe váže řadu vitamínů, minerálů a dalších látek, čímž jimi zásobuje tělesné buňky a zajišťuje buněčnou rovnováhu. Kyselina fulvová zároveň zvyšuje hladinu energie a zrychluje regeneraci.

Kyselina huminová

Kyselina huminová na sebe rovněž váže spoustu vitamínů a minerálů, a tím zajišťuje rychlejší přenos vitamínů a minerálů přes krevní oběh do buněk. Kyselina huminová je velmi důležitou látkou pro posílení imunitního systému a vyznačuje se silnými protizánětlivými vlastnostmi. Výzkum ukázal, že kyselina huminová zpomaluje záněty a otoky kloubů. Kyselina huminová je navíc důležitá pro regeneraci poškozené tkáně a kostí.

Selen

Selen je klíčový minerál pro správnou funkci lidského těla. Selen hraje důležitou úlohu při trávení a normální činnosti štítné žlázy. Je zásadní pro lidské zdraví. Navíc je velmi prospěšný pro imunitní systém a kognitivní funkce. Zároveň poskytuje prevenci před kardiovaskulárním onemocněním.

Draslík

Draslík je zásadní látkou pro funkci nervového systému, protože hraje významnou roli při aktivaci nervových vzruchů přes nervový systém. Nervové vzruchy pomáhají vyvážit svalové kontrakce, srdeční tep, reflexy a řadu dalších procesů v těle. Draslík navíc snižuje krevní tlak a zabraňuje osteoporóze či ledvinovým kamenům. Současná strava nezajišťuje dostatečný příjem draslíku.

Vápník

Vápník hraje důležitou roli při mnoha základních funkcích lidského těla. Lidské tělo potřebuje vápník pro krevní oběh, svalové funkce a uvolňování hormonů. Vápník také pomáhá při přenosu zpráv z mozku do jiných částí těla. Kromě toho je životně důležitý pro zdraví zubů a kostí, protože ovlivňuje stavbu a sílu kostí v lidském těle. Lidské tělo si neumí vyrábět vápník samo, proto musí být přijímán ve stravě.

Mangan

Mangan je minerál potřebný pro normální funkci mozku, nervového systému a mnoha dalších enzymových systémů v lidském těla. Ačkoli lidské tělo ukládá v ledvinách, játrech, slinivce břišní a kostech až 20 mg manganu, pro optimální funkci těla musí být mangan přijímán také v potravě. Mangan hraje důležitou roli v metabolismu, řídí hladinu cukru v krvi, omezuje zánětlivé reakce, zmírňuje a zabraňuje premenstruačním křečím a pomáhá udržovat zdravou štítnou žlázu.

Hořčík

Hořčík je jeden ze sedmi klíčových minerálů potřebných pro normální funkci těla. Hořčík se podílí na mnoha procesech v lidském těle, a z toho důvodu musí být přijímán ve velkém množství. Dokonce ani zdravá strava často neobsahuje dostatečné množství hořčíku. Dostatečný příjem pomůže v prevenci proti problémům s kostmi, kardiovaskulárním systémem, cukrovkou a dalším poruchám.

Železo

Železo, hlavní složka hemoglobinu, je velmi důležitý minerál. Hemoglobin je látka nacházející se v červených krvinkách, která na sebe váže kyslík, a tím jej přenáší přes plíce po celém těle. Nedostatek železa způsobuje chudokrevnost, která se projevuje únavou, bolestmi hlavy, zrychlenou srdeční aktivitu a závratěmi.

Více než 80 dalších přírodních složek...

Elite Shilajit obsahuje také mnoho stopových prvků. Lidské tělo obsahuje velmi malé množství takových minerálů, obvykle méně než 5 gramů v celém organismu. Doporučený denní příjem je navíc nízký, obvykle do 100 mg denně. Navzdory své vzácnosti jsou tyto minerály životně důležité pro normální funkci lidského těla (elektrolyty, metabolismus, energie, detoxikace, hormonální rovnováha atd.). Stopové prvky objevené v pryskyřici shilajit zahrnují: zinek, jód, fluorid, měď, sodík, chlor, fosfor, chrom, kobalt, brom, nikl, bór, křemík, vanad, lithium, hliník, stroncium, germanium, olovo, rubidium, cín atd. Kromě minerálů obsahuje sihalit také řadu organických kyselin, uhlík-60 a mnoho dalších.
 
COA certificate