Košarica

Způsob účinku

1. výhoda

Posílení kardiovaskulárního systému

Díky svým antioxidačním vlastnostem je pryskyřice shilajit vynikající kardiotonikum. Vědecké studie potvrdily příznivé účinky pro zlepšení srdeční aktivity a ochranu proti poranění myokardu. Výzkum také ukázal pozitivní vliv na hladinu cholesterolu, který představuje vážné riziko rozvoje kardiovaskulárních onemocnění, jako je ateroskleróza. Výzkumná studie odhalila, že užívání 2g dávky pryskyřice shilajit bez přerušení po dobu 45 dnů pomohlo snížit hladinu triglyceridů a zlepšit hladinu „hodného" cholesterolu HDL. Měď a železo obsažené v pryskyřici shilajit hrají důležitou roli při transportu kyslíku po celém těle.
Shilajit

2. výhoda

Shilajit pro zdravé tlusté střevo a zdravé bakterie

V poslední době si stále více lidí si uvědomuje význam zdravého tlustého střeva. Je důležité pochopit rozdíl mezi „dobrými" a „špatnými" střevními bakteriemi a důležitost udržování trávicího systému ve vynikajícím stavu. Zdravý trávicí systém je přece jen nezbytný pro zachování imunity, zdravou chuť k jídlu, zvládání stresu a mnoho dalšího.

Nedávný výzkum ukázal, že kyselina fulvová představovala důležitý faktor při zajištění zdravého trávicího systému a zlepšení funkce střev. Kyselina fulvová obsahuje živiny, které podporují schopnost prospěšných (dobrých) střevních bakterií vytvářet v těle zdravé mikrobiomy (mikrobiom je souhrnný termín pro „ekologickou komunitu" bakterií nalezených v trávicím systému). Výzkum dále ukázal, že použití kyseliny fulvové snižuje výskyt poruch trávení a zánětů střev. Pomáhá také redukovat zácpu, plynatost, průjem a potravinové alergie.
Kromě kyseliny fulvové má příznivý vliv na zdraví tlustého střeva také kyselina huminová. Kyseliny fulvová a huminová tvoří dohromady 60 až 80 % celkové hmotnosti shilajitu. Biologické a terapeutické účinky shilajitu mohou být připisovány právě jim.

3. výhoda

Zmírnění příznaků chronické únavy, nespavosti a stresu

Chronický únavový syndrom může zcela omezit vaši schopnost každodenního fungování. Lidé trpící chronickým únavovým syndromem pociťují extrémní únavu nebo vyčerpání, zapomínání, bolesti a problémy se spánkem. Nejčastější příčinou uvedených problémů je nevyvážená osa HPA (hypotalamo-pituitárně-adrenální), hlavní trasa reagující na dlouhodobý stres v těle. Aktivace osy HPA zvyšuje hladiny hormonů, s převládajícím účinkem kortizolu nebo stresového hormonu. Takové hormony způsobují změny, kterých si jedinec nemůže všimnout. Zvýšené hladiny těchto hormonů vedou také ke zhoršení funkce imunitního systému a poškození nervových buněk v hipokampu. Tyto změny mohou zavinit výskyt infekcí, duševních poruch, problémů s pamětí a koncentrací atd.

Osa HPA má silný vliv na hladiny energie, funkce paměti a cirkadiánní rytmus (den-noc) jednotlivce. Lidé s chronickými příznaky únavy by se měli zaměřit především na zajištění normální funkce osy HPA. Výzkum ukázal, že pryskyřice shilajit tlumí účinky příznaků chronické únavy regulací osy HPA a udržováním mitochondriální funkce a integrity.
Pravidelné užívání shilajitu vede ke snížení únavy a úzkosti i prevenci nadměrného zvýšení hladiny kortizolu, které je spojeno s nárůstem stresu. Shilajit také reguluje druhý důležitý faktor způsobující chronickou únavu – mitochondriální dysfunkci. Tyto malé elektrárny produkují veškerou energii v buňkách. V případě mitochondriální dysfunkce můžete pocítit nedostatek energie a další příznaky chronické únavy. Kyselina fulvová a dibenzo-α-pyrony působí jako antioxidanty s protizánětlivými účinky. Dibenzo-α-pyrony pomáhají regulovat mitochondriální funkce, které umožňují tělesným buňkám absorbovat a rozkládat živiny za účelem získání energie.

Únava je často také důsledkem nedostatku železa. Současná strava často nepřináší dostatečné množství železa, a proto musí být získáváno pomocí doplňků stravy. Železo je velmi důležité pro výrobu hemoglobinu, který přenáší kyslík z plic do ostatních částí těla. Nedostatek železa je často příčinou chudokrevnosti. Pryskyřice shilajit je velmi bohatá na železo a kyselinu huminovou, proto brání nedostatku železa a rozvoji chronické únavy.


Shilajit

4. výhoda

Zvýšení hladiny energie a lepší fyzický výkon

Shilajit jako vazodilatátor

Nepřerušované dodávky krve obohacené o kyslík a minerály do buněk jsou životně důležité zejména pro sportovce. Je velmi důležité, aby krevní cévy byly co nejširší a umožnily tak zvýšený průtok krve i zvýšený přísun živin do buněk. Rozšíření krevních cév je výsledkem produkce oxidu dusnatého. Lidské tělo umí vyrábět oxid dusnatý z látek v krvi. Shilajit obsahuje několik minerálů, ze kterých tělo vyrábí oxid dusnatý. Navíc shilajit obsahuje kyseliny fulvovou a huminovou, které na sebe vážou velké množství kyslíku a dalších živin, kterými zásobují buňky, zejména svalové. S dalším „palivem" fungují svalové buňky lépe, což se projevuje delší výdrží a zvětšením svalové hmoty.

Jedna z mnoha výzkumných studií zabývajících se potenciálními přínosy pryskyřice shilajit pro sportovce zkoumala možné kardiovaskulární účinky 500g denní dávky u mužů a žen. Výzkumníci zaznamenali několik velmi slibných výsledků. Kromě výrazného zlepšení kardiovaskulárních funkcí zaznamenali také zvýšení hladiny oxidu dusnatého u účastníků o 30 %. U účastníků se také ukázalo zlepšení kompletního krevní obrazu se sníženou hladinou cholesterolu a triglyceridů.Shilajit a výroba ATP

Pryskyřici shilajit byl prokázán účinek pro zvýšení hladiny energie. Shilajit zvyšuje produkci adenosintrifosfátu (ATP), který je hlavním zdrojem energie v lidském těle. ATP se vyrábí v mitochondriích, kde se snědené potraviny proměňují v energii. Vlivem stárnutí produkují mitochondrie stále méně ATP. Výzkum ukázal, že shilajit měl schopnost vyrábět, používat a dokonce uchovávat energii na úrovni buněk. Shilajit navíc snížil množství ATP používaného jako zdroj energie během cvičení o 20 %, čímž umožňuje prodlouženou a intenzivní sportovní aktivitu.

Vznik kolagenu v kosterním svalstvu

Kolagen je hlavní složkou všech tělesných vazů a chrupavky. Jako jedna z nejsilnějších pojivových tkání v lidském těle je životně důležitý pro pružnost a sílu svalových buněk. Ve výzkumu provedeném Univerzitou v Ohiu nejprve účastníci užívali 250 mg shilajitu dvakrát denně po dobu 8 týdnů bez fyzické aktivity. Potom užívali stejné množství následující příští 4 týdny v kombinaci s fyzickou aktivitou. Výsledky ukázaly, že příjem shilajitu zapříčinil změny kosterních svalů regulací genů, které kontrolují elasticitu, regeneraci a hojení svalů.

Sportovci často trpí bolestmi kostí a kloubů. Díky svým antioxidačním a protizánětlivým účinkům shijalit zabraňuje a eliminuje bolest v kostech i kloubech.

Mnoho špičkových sportovců proto pravidelně užívá shilajit. Shilajit je přírodní doping. Při pravidelném užívání shilajitu dojde k výraznému zlepšení celkového krevního obrazu.
Elite Shilajit

5. výhoda

Posílení imunitního systému

Bylo prokázáno, že shilajit posiluje imunitní systém. Výzkum prokázal, že u pacientů užívajících shilajit byl zaznamenán zvýšený počet T-lymfocytů – třídy bílých krvinek, která hraje klíčovou roli v imunitním systému člověka. Shilajit podporuje makrofágy, typ bílých krvinek, v lepších a rychlejších funkcí. Shilajit konkrétně zvyšuje produkci interleukinu (IL-1), proteinu uvolňovaného makrofágy. IL-1 upozorňuje spící bílé krvinky na nebezpečí pro organismus a stimuluje jejich aktivitu. Zvýšená aktivita bílých krvinek zabraňuje vstupu bakterií a virů do krevního oběhu. Shilajit také stabilizuje mastocyty a brání jim v uvolňování histaminu, čímž chrání před alergickými reakcemi.

Kyseliny fulvová a huminová, které dohromady tvoří asi 60 až 80% hmotnosti shilajitu, jsou silnými antioxidanty a elektrolyty. Vážou na sebe mnohé vitamíny a minerály, čímž jimi zásobují buňky přes krevní oběh. Kyseliny fulvová a huminová navíc pomáhají tělu udržet a absorbovat živiny nezbytné pro zdraví a pohodu člověka.

Elite Shilajit

Všechny výhody produktu


  •    Zvyšuje hladinu energie, snižuje únavu a zrychluje regeneraci
  •    Pomáhá tělu bojovat se stresem a úzkostí
  •    Poskytuje emoční stabilitu
  •    Omezuje zánětlivé reakce v těle
  •    Zpomaluje stárnutí
  •    Zlepšuje paměť a koncentraci, vylepšuje mentální funkce
  •    Zvyšuje sexuální touhu a hladinu testosteronu
  •    Brání vypadávání vlasů
  •    Podporuje tlusté střevo a posiluje imunitní systém
  •    Vylepšuje trávení a absorpci živin
  •    Detoxikuje tělo
Shilajit
  •    Regeneruje a chrání pokožku
  •    Zvyšuje plodnost
  •    Silný antioxidant
  •    Reguluje hladinu cukru a cholesterolu v krvi
  •    Zlepšuje spánek
  •    Stimuluje hormonální rovnováhu