Košarica

Tworzenie

Mimo upływu milionów lat, bujna roślinność pokrywająca Azję rozrastała się wieloma warstwami. Siły natury, w szczególności ruchy tektoniczne, wywierają coraz większy nacisk na te warstwy. Przez kilka tysiącleci, ponad 6.500 różnych gatunków roślin żyło w jakiejś symbiozie geologicznej, która stworzyła gruby, czarny, żywiczny materiał uwięziony głęboko w górach Ałtaju i Himalajach, na Kaukazie i innych znanych łańcuchach górskich w tym regionie. Rosnące ciśnienie pod ziemią spowodowało, że mumio shilajit wydobyła się na wierzch poprzez pęknięcia w skałach. Mumio shilajit jest żywicą górską - krwią góry.

Ludzie w Ałtaju, Himalajach i innych łańcuchach górskich subkontynentu indyjskiego znają mumio shilajit od tysięcy lat. Legenda głosi, że ludzie w górach Ałtaju obserwowali letnie wędrówki białych małp. Pewnego dnia odkryli, że małpy żuły gruby materiał żywiczny, który przedostał się na wierzch dzięki pęknięciom w skałach podczas ciepłych letnich miesięcy. Od razu przypisali oni temu żywicznemu materiałowi siłę i zdrowie i zaczęli sami go używać. Ludzie natychmiast zauważyli szereg korzyści zdrowotnych płynących z tego tajemniczego materiału. Nie trzeba było długo czekać, aby mumio shilajit stał się jednym z kluczowych elementów medycyny ajurwedyjskiej. Starożytny tekst ajurwedyjski zatytułowany Charaka Samita stwierdza, że w tym wszechświecie nie istnieje choroba, której nie można by skutecznie leczyć mumio shilajit. "Nie ma we wszechświecie uleczalnej choroby, której nie można by wyleczyć mumio shilajit pod warunkiem, że zostanie ona podjęta w odpowiednim czasie i w połączeniu z odpowiednimi lekami oraz zgodnie z przepisaną metodą. Kiedy zdrowy człowiek przyjmuje mumio shilajit, daje mu niezwykły zastrzyk energii."

W naturze mumio shilajit występuje w różnych kolorach - od białego do czarnego. Uważa się, że im ciemniejszy kolor, tym więcej zawiera składników odżywczych.


Elite Shilajit

Proces ekstrakcji i filtracji

Suplement diety Elite Shilajit zawiera tylko 100% naturalnej żywicy górskiej. Mumio shilajit, który przedostaje się na ziemię przez skały, zawiera wiele zanieczyszczeń, co jest naturalnym wynikiem intensywnego tworzenia się żywicy. W celu zapewnienia wszystkich korzyści zdrowotnych mumio shilajit i idealnego produktu, suplement diety Elite Shilajit zawiera oczyszczony mumio shilajit. Badania naukowe nad mumio shilajit opierają się na badaniu oczyszczonej żywicy. Tylko oczyszczony mumio shilajit jest bezpieczny w użyciu i zapewnia opisane pozytywne korzyści zdrowotne.

Proces oczyszczania przebiega zgodnie z tradycyjną ajurwedyjską metodą oczyszczania - mumio shilajit jest dokładnie płukany wodą i filtrowany w celu usunięcia substancji nierozpuszczalnych w wodzie. Mumio shilajit jest zagęszczany poprzez podgrzewanie w wyższych temperaturach (jednocześnie temperatura nie może być zbyt wysoka, ponieważ w przeciwnym razie niektóre właściwości mogą przestać działać). Pozwala to na tworzenie się kremowych warstw mumio shilajit, które są zbierane wielokrotnie, co daje nam czysty mumio shilajit. Opisany proces oczyszczania jest jedynym, który zachowuje najbardziej efektywne bioaktywne składniki mumio shilajit, w szczególności kwas fulwowy i huminowy, a także dibenzo-alfa-piryny.