Košarica

Tvorba

Tvorba Shilajitu – horskej živice


Počas miliónov rokov sa bujná vegetácia, ktorá pokrývala Áziu, rozkladala a ukladala vo vrstvách. Prírodné sily, najmä platňová tektonika, vyvíjajú na tieto vrstvy čoraz väčší tlak. Niekoľko tisícročí žilo viac ako 6 500 rôznych druhov rastlín v akejsi geologickej symbióze, ktorá vytvorila hustý čierny živicový materiál uväznený hlboko v pohorí Altaj a Himaláje, na Kaukaze a v ďalších známych pohoriach regiónu. Zvyšujúci sa tlak pod zemou spôsobil, že Shilajitská živica presakovala z trhlín v skalách. Shilajit je horská živica, krv hory.

Ľudia v Altaji, Himalájach a ďalších pohoriach na indickom subkontinente poznajú shilajitskú živicu už tisíce rokov. Legenda hovorí, že ľudia v pohorí Altaj sledovali letnú migráciu bielych opíc, keď zistili, že opice v teplých letných mesiacoch žuvali hustý živicový materiál, ktorý cez skaly presakoval. Silu a zdravie týchto opíc pripisovali tomuto živicovému materiálu a zo zvedavosti ho začali sami používať. Okamžite si všimli množstvo zdravotných výhod z tejto záhadnej zlúčeniny. Netrvalo dlho a shilajitská živica sa stala jedným z kľúčových prvkov v ajurvédskej medicíne. Staroveký ajurvédsky text s názvom Charaka Samita uvádza, že v tomto vesmíre neexistuje choroba, ktorú by nebolo možné efektívne liečiť pomocou Shilajitu. „Vo vesmíre neexistuje žiadne liečiteľné ochorenie, ktoré by nebolo možné vyliečiť Shilajitom za podmienky, že sa užíva v správnom čase a v kombinácii so správnymi liekmi a podľa predpísanej metódy. „Keď zdravý človek vezme Shilajit, dodá mu to mimoriadnu energiu."

V prírode sa živica Shilajit objavuje v rôznych farbách - od bielej po čiernu. Verí sa, že čím je tmavšia, tým viac živín obsahuje.
Elite Shilajit

Proces Extrakcie a Filtrácie


Výživový doplnok Elite Shilajit obsahuje iba 100% prírodnej horskej živice. Živica Shilajit, ktorá presakuje cez kamene, obsahuje veľa nečistôt, čo je výsledkom rozsiahleho vytvárania živice. Výživový doplnok Elite Shilajit obsahuje vyčistenú živicu Shilajit, aby poskytoval všetky zdravotné výhody prírodného Shilajitu a bezchybného produktu. Vedecký výskum živice Silajit je založený na štúdiu vyčistenej živice. Iba purifikovaná Shilajitová živica je bezpečná na použitie a zaručuje opísané pozitívne zdravotné výhody.

Proces čistenia sa riadi tradičnou ayurvédskou metódou čistenia - živica Shilajit sa dôkladne premyje vodou a prefiltruje, aby sa zbavili látok nerozpustných vo vode. Roztok Shilajit sa koncentruje zahrievaním na vyššie teploty (súčasne nesmie byť teplota príliš vysoká, pretože existujú niektoré pozitívne vlastnosti). To umožňuje vytváranie krémových vrstiev Shilajitu, ktoré sa zbierajú viackrát, čím sa získa čistý Shilajit. Opísaný proces čistenia je jediný, ktorý zachováva najefektívnejšie bioaktívne zložky živice Shilajit, najmä fulvovú a humínovú kyselinu, ako aj dibenzo-alfa-pyrony.