Košarica

Zložky

Výživový doplnok Elite Shilajit obsahuje vyčistenú prírodnú minerálnu shilajitovú živicu vyčistenú podľa prísnych organických noriem. Vyčistená živica shilajit obsahuje viac ako 80 prospešných živín potrebných pre optimálnu funkciu ľudského tela. V prírode neexistuje žiadna látka bohatšia na živiny a minerály ako shilajit.

Zloženie

Nutričné hodnoty

Jedna dávka
0,3g
Počet dávok v produkte
100
Hodnoty na jednu dávku
Kalórie15
Tuky0
Sacharidy0
Bielkoviny0
Cholesterol0
Zložky %
Kyselina fulvová
60%
Kyselina humínová
12%
Vápnik4%
Mangán3%
Selén1%
Horčík3%
Draslík
1%
Železo6%
Shilajit

8 kľúčových zložiek

Kyselina fulvová

Kyselina fulvová je silný antioxidant. Bolo preukázané, že stimuluje mozgovú činnosť azastavuje agregáciu Tau proteínu, ktorá je nevyhnutná pre vznik alebo vývoj Alzheimerovej choroby. Je to najsilnejší prírodný elektrolyt a má protizápalový účinok. Kyselina fulvová priťahuje k sebe veľa vitamínov, minerálov a ďalších látok, a tým ich dodáva bunkám tela a zaisťuje ich rovnováhu. Kyselina fulvová zároveň zvyšuje energiu a urýchľuje regeneráciu.

Kyselina humínová

Kyselina humínová k sebe tiež priťahuje mnoho vitamínov a minerálov, čím zaisťuje, že vitamíny a minerály cestujú krvou rýchlejšie do buniek. Kyselina humínová je mimoriadne dôležitá látka na posilnenie imunitného systému a má silné protizápalové vlastnosti. Výskum ukázal, že kyselina humínová tlmí zápaly a opuchy kĺbov. Humínová kyselina je ďalej dôležitá pre regeneráciu poškodeného tkaniva a kostí.

Selén

Selén je kľúčovým minerálom pre správne fungovanie ľudského tela. Selén hrá dôležitú úlohu pri trávení a normálnej činnosti štítnej žľazy a je zásadný pre zdravie človeka. Okrem toho je mimoriadne prospešný pre imunitný systém a kognitívne schopnosti a zároveň zabraňuje kardiovaskulárnym ochoreniam.

Draslík

Draslík je zásadný pre funkciu nervového systému, pretože hrá zásadnú úlohu pri aktivácii nervových impulzov nervovým systémom. Nervové impulzy pomáhajú vyrovnať svalové kontrakcie, srdcový pulz, reflexy a mnoho ďalších procesov v tele. Draslík ďalej znižuje krvný tlak a zabraňuje osteoporóze a obličkovým kameňom. Dnešná strava neposkytuje dostatočný príjem draslíka.

Vápnik

Vápnik hrá dôležitú úlohu v mnohých základných funkciách ľudského tela. Ľudské telo potrebuje vápnik pre krvný obeh, činnosť svalov a uvoľňovanie hormónov. Vápnik tiež pomáha prenášať správy z mozgu do ďalších častí tela. Ďalej je životne dôležitý pre zdravie zubov a kostí, pretože ovplyvňuje štruktúru a pevnosť kostí v ľudskom tele. To nie je schopné samé produkovať vápnik, a preto je potrebné vápnik prijímať pomocou jedlom.

Mangán

Mangán je minerál, ktorý je potrebný pre normálnu funkciu mozgu, nervového systému a mnohých ďalších enzýmových systémov ľudského tela. Aj keď ľudské telo ukladá až 20 mg mangánu v obličkách, pečeni, pankrease a kostiach, pre optimálnu funkciu tela je potrebné mangán prijímať aj spolu s jedlom. Mangán hrá dôležitú úlohu v metabolizme, reguluje hladinu cukru v krvi, zmierňuje zápalové reakcie, zmierňuje a predchádza predmenštruačným kŕčom a pomáha udržiavať zdravú štítnu žľazu.

Horčík

Horčík je jedným zo siedmich kľúčových minerálov, ktoré telo potrebuje pre svoju normálnu funkciu. Horčík sa podieľa na mnohých procesoch v ľudskom tele, a preto ho treba prijímať vo veľkom množstve. Ani zdravá strava často neposkytuje dostatočné množstvo horčíka. Dostatočný príjem môže pomôcť predchádzať problémom s kosťami, kardiovaskulárnym systémom, cukrovkou a iným poruchám.

Železo

Železo, ktoré je hlavnou zložkou hemoglobínu, je mimoriadne dôležitým minerálom. Hemoglobín je látka nachádzajúca sa v červených krvinkách, ktorá viaže kyslík, a tým ho prenáša pľúcami do celého tela. Nedostatok železa spôsobuje anémiu, kde sa hlavné príznaky prejavujú ako únava, bolesti hlavy, zrýchlená srdcová činnosť a závraty.

Viac ako 80 ďalších prírodných zložiek....

Elite Shilajit obsahuje tiež veľa stopových minerálov. Ľudské telo obsfbahuje veľmi malé množstvo takýchto minerálov, obvykle menej ako 5 gramov na organizmus. Ďalej je odporúčaný denný príjem malý, zvyčajne až 100 mg denne. Napriek minimálnej prítomnosti v tele sú také minerály životne dôležité pre normálnu funkciu ľudského tela (elektrolyty, metabolizmus, energia, detoxikácia, hormonálna rovnováha atď.). Medzi stopové minerály nachádzajúce sa v Shilajite patria: zinok, jód, fluorid, meď, sodík, chlór, fosfor, zinok, chróm, kobalt, bróm, nikel, bór, kremík, vanád, lítium, hliník, stroncium, germánium, olovo, rubídium, cín atď. Okrem minerálov obsahuje Shilajit aj množstvo organických kyselín, uhlík-60 a mnoho ďalších.
 
COA certificate